Čo nového v doprave pán Počiatek?

Autor: Martin Krajčovič | 18.9.2013 o 12:35 | (upravené 18.9.2013 o 17:53) Karma článku: 10,93 | Prečítané:  1281x

To by sme sa asi nedočkali, aby na toto bol schopný odpovedať minister dopravy Ján Počiatek. On by možno vedel odpovedať, čo má nové v garáži alebo na jachte, ale to je z dopravy všetko. Naposledy to ukázal, keď po jeden a pol roku vo funkcii pompézne vyhlásil, že obchvat Bratislavy, diaľnica D4, sa bude stavať formou PPP projektu a začínajú pripravovať podklady. Otázka znie, čo robili doteraz?

Nikto nespochybňuje dôležitosť bratislavského obchvatu, už predchádzajúca vláda to mala za prioritu, ale vládla iba jeden a pol roka. Súčasná vláda sa však po jeden a pol roku zmohla len na konštatovanie, ktoré urobila už predchádzajúca vláda. V pláne výstavby diaľnic schváleného v roku 2011 sa totiž píše, že diaľnica D4, teda obchvat Bratislavy, sa dá do výstavby v roku 2014 a financovať sa bude cez PPP, keďže Bratislava má obmedzené financovanie cez eurofondy. Minister Počiatek za jeden a pol roka víťazoslávne preopakoval to isté a považuje to za pokrok. V čom je to pokrok, to už nepovedal. Pritom už teraz hovorí o možnom začatí výstavby nie v roku 2014, ale až na konci roka 2015. Pri jeho tempe NULA veľkých investičných projektov sa to s určitosťou posunie na rok 2016, prípadne až 2017.

Od roku 2011 sa ale veľa pohlo v oblasti financovania. Na Slovensku sa forma PPP ala Fico a Vážny moc neosvedčila. V únii však vzniká nový fond, cez ktorý by sa dala financovať aj táto diaľnica, keďže Bratislava patrí do medzinárodného európskeho dopravného koridoru. To znamená, že pri šikovnosti Slovenska sa aj táto diaľnica dá prefinancovať cez eurofondy, ktoré sú najlacnejšou formou. Ale tieto znalosti by sme u súčasného ministra nenašli, preto na otázku čo nové v doprave sa budeme pýtať Jána Počiatka márne.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ovocinár: Vypestovať si vlastné ovocie je úplne iný zážitok

Vlastné ovocie má úplne inú chuť, ako to kúpené.


Už ste čítali?