Ficova šablóna na tunelovanie štátu.

Autor: Martin Krajčovič | 30.10.2013 o 13:53 | (upravené 30.10.2013 o 16:30) Karma článku: 18,32 | Prečítané:  1960x

Róbert Fico a strana Smer vymysleli novú šablónu na prihrávanie štátnych peňazí svojim mecenášom. Vyzerá to ako sofistikovaný projekt, ale ide iba o obyčajný podvod a tunelovanie štátneho majetku. V skratke to vyzerá tak, že všetko čo má akúkoľvek cenu dajú do rúk mecenášov a to, čo je stratové si ponechá štát, veď ľudia to zaplatia... A keďže určite nič nerobia len pre niekoho pekné oči predpokladám, že mecenáši sa za to Smeru a Róbertovi Ficovi odvďačia. Poviem to na dvoch príkladoch.

Prvý je známa kauza SPP, kedy premiér zvýšil J&T ročný zisk o 40 miliónov eur. SPP sa skladá z materskej spoločnosti a dcérskych spoločnosti. Matka je v strate a dcéry sú v zisku. Doteraz si Slovensko s investormi delilo zisk a aj stratu. Stratu si delilo rovnomerne, Slovensko 40 miliónov, zahraniční investori 40 miliónov. Róbert Fico ale otočil hneď potom, ako do SPP vstúpila J&T. Fico slávnostne ohlásil kúpu stratovej matky SPP a ziskové časti ponechal mecenášom. Čiže keď pred tým sme si delili zisk aj stratu, teraz si budeme deliť iba zisk a stratu zaplatí Slovensko. Ročne ide o 80 miliónov eur. Istota Róberta Fica.

Druhý príklad je železničné Cargo. Róbert Fico spolu s Jánom Počiatkom použili opäť rovnakú šablónu. Idú vytvoriť tri dcérske spoločnosti, kam presunú všetok cenný majetok a ziskové služby. Tie následne sprivatizuje niektorý z Ficových mecenášov. Štátu tak zostane iba zdochýnajúce Cargo so všetkými dlhmi a produkujúci neustálu stratu. Ďalšia istota Róberta Fica.

Róbert Fico nekradne primitívne ako to robil Slota s Mečiarom, ale vymyslel šablónu podľa ktorej tuneluje štátny majetok a prelieva ho svojim mecenášom. Preto rozdiel medzi ním, Slotom a Mečiarom nie je hodnotoví, ale len o spôsobe tunelovania štátneho rozpočtu. To je jeho istota.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zomrel bývalý šéf BMG Invest Vladimír Fruni

Vladimírovi Frunimu operovali vo Veľkej Británii žlčník, zomrel doma po návrate z nemocnice.

EKONOMIKA

Môžu vám zvýšiť cenu uprostred viazanosti, ako to urobilo UPC?

Aj keď človek podpíše viazanosť, nemá istotu, že ju aj dokončí.

EKONOMIKA

Namiesto obhliadok iná realita. Byty pomáhajú predávať okuliare

Vyskúšali sme novú technológiu.


Už ste čítali?