Ficova šablóna na tunelovanie štátu.

Autor: Martin Krajčovič | 30.10.2013 o 13:53 | (upravené 30.10.2013 o 16:30) Karma článku: 18,32 | Prečítané:  1989x

Róbert Fico a strana Smer vymysleli novú šablónu na prihrávanie štátnych peňazí svojim mecenášom. Vyzerá to ako sofistikovaný projekt, ale ide iba o obyčajný podvod a tunelovanie štátneho majetku. V skratke to vyzerá tak, že všetko čo má akúkoľvek cenu dajú do rúk mecenášov a to, čo je stratové si ponechá štát, veď ľudia to zaplatia... A keďže určite nič nerobia len pre niekoho pekné oči predpokladám, že mecenáši sa za to Smeru a Róbertovi Ficovi odvďačia. Poviem to na dvoch príkladoch.

Prvý je známa kauza SPP, kedy premiér zvýšil J&T ročný zisk o 40 miliónov eur. SPP sa skladá z materskej spoločnosti a dcérskych spoločnosti. Matka je v strate a dcéry sú v zisku. Doteraz si Slovensko s investormi delilo zisk a aj stratu. Stratu si delilo rovnomerne, Slovensko 40 miliónov, zahraniční investori 40 miliónov. Róbert Fico ale otočil hneď potom, ako do SPP vstúpila J&T. Fico slávnostne ohlásil kúpu stratovej matky SPP a ziskové časti ponechal mecenášom. Čiže keď pred tým sme si delili zisk aj stratu, teraz si budeme deliť iba zisk a stratu zaplatí Slovensko. Ročne ide o 80 miliónov eur. Istota Róberta Fica.

Druhý príklad je železničné Cargo. Róbert Fico spolu s Jánom Počiatkom použili opäť rovnakú šablónu. Idú vytvoriť tri dcérske spoločnosti, kam presunú všetok cenný majetok a ziskové služby. Tie následne sprivatizuje niektorý z Ficových mecenášov. Štátu tak zostane iba zdochýnajúce Cargo so všetkými dlhmi a produkujúci neustálu stratu. Ďalšia istota Róberta Fica.

Róbert Fico nekradne primitívne ako to robil Slota s Mečiarom, ale vymyslel šablónu podľa ktorej tuneluje štátny majetok a prelieva ho svojim mecenášom. Preto rozdiel medzi ním, Slotom a Mečiarom nie je hodnotoví, ale len o spôsobe tunelovania štátneho rozpočtu. To je jeho istota.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ovocinár: Vypestovať si vlastné ovocie je úplne iný zážitok

Vlastné ovocie má úplne inú chuť, ako to kúpené.


Už ste čítali?