Široký, Kmotrík a pudlík na úrade vlády.

Autor: Martin Krajčovič | 6.5.2015 o 11:42 | Karma článku: 12,73 | Prečítané:  2172x

Dnešné dni ukázali, kto nám v skutočnosti vládne. V kľúčových ekonomických témach nám nevládne vláda Roberta Fica, ale oligarchovia skrývajúci sa za schránkové firmy. Tri krátke dôkazy.

  1. Tandem Široký – Fico pripravil podvodnú reštrukturalizáciu Váhostavu. Od začiatku vláda kryla podvodné konanie Širokého firmy. Keď to vybuchlo, tak na úrade vlády sa narýchlo vymyslelo opatrenie, ktorým síce vyplatili viac živnostníkom ako mali dostať, ale nezaplatí to Váhostav. Výsledok je, že Širokého dlhy nezaplatí Široký, ale ľudia na Slovensku.
  2. Včera zatúžil po oficiálnom spojení s Ficom aj ďalší oligarcha – Ivan Kmotrík. V pondelok vyhlásil, že rezignoval na výstavbu futbalového štadióna a v utorok Fico vyhlásil, že idú urýchlene do toho. Asi málokto na Slovensku uverí, že tento scenár nebol dopredu pripravený. Výsledok je, že Ivanovi Kmotríkovi zafinancujú futbalový štadión ľudia na Slovensku.
  3. Schránkový biznis na Slovensku prekvitá aj naďalej, o čom svedčí aj privatizácia vagónov železničnej spoločnosti Cargo. Pred niekoľkými rokmi o Cargu Fico hovoril, že je to „zlaté vajce“. V súčasnosti predal slovenské vagóny švajčiarskej firme AAE. Tá potvrdila, že polovicu z predaja slovenských vozňov putuje účelovému investičnému fondu z Malty. Investičný fond je sofistikovanejšia podoba schránkovej firmy a skutočných vlastníkov sa nedozvieme. Dnes asi málokto pochybuje. že za touto maltskou schránkou nie je ďalší Ficov oligarcha. Výsledok je, že Ficove „zlaté vajce“, slovenské vagóny, sa predali ďalšiemu Ficovmu oligarchovi.

Na týchto pár príkladov je jasné, že slovenskí oligarchovia majú na Úrade vlády pudlíka, ktorý poslúcha na slovo. Dnes je jasné, že ten pudlík je silnejší ako druhá tvár Roberta Fica.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ovocinár: Vypestovať si vlastné ovocie je úplne iný zážitok

Vlastné ovocie má úplne inú chuť, ako to kúpené.


Už ste čítali?