Potrebujeme 17. november aj v marcových voľbách!

Autor: Martin Krajčovič | 22.11.2015 o 8:47 | Karma článku: 8,27 | Prečítané:  824x

"Prekáža mi, že na Slovensku máme opäť vládu jednej strany, síce legitímne zvolenú,ale prekáža mi,že chýba akákoľvek kontrola. Preto chcem, aby ste sa spojili na základe pár bodov spoločného programu a zvrhli zlepenec oligarchov."

To boli slová Milana Kňažka pre Jána Figeľa a Bélu Bugára, pri oslavách 17. novembra. Tí neskôr spoločne aj s Radoslavom Procházkom vystúpili aj na podujatí, ktoré organizoval Alojz Hlina na námestí SNP. Aj dnes, po 26tich rokoch po páde komunizmu sú slová tribúna novembra Kňažka veľmi dôležité, pretože aké bude Slovensko dnes majú v rukách ľudia.

Slovensko bezpečné a spravodlivé!

Aj mne prekáža, že je tu opäť vláda jednej strany bez akejkoľvek kontroly. Chcem Slovensko bezpečné, ale nemôžu ho chrániť tí, ktorí ho so svojimi mecenášmi okrádajú. Dnes je už preukázateľné, že len na diaľniciach ušetril Ján Figeľ len na stavebných nákladoch 2 miliardy eur. Nie milióny, ale miliardy! Kde tieto miliardy mali skončiť si vie už asi každý na Slovensku zodpovedať sám. Bahamy mohli mať o pár vilových domov viac. Aby sme mali Slovensko bezpečné, tak musí byť aj spravodlivé. Ako sa majú cítiť malí podnikatelia a živnostníci, ktorých okradol Váhostav za asistencie štátu? Vláda Smeru dovolila jednému nečestnému podnikateľovi okradnúť stovky vlastných občanov. To je nehoráznosť do očí bijúca. Aj toto musíme 5. marca zmeniť.

Slovensko vyspelé!

Želanie každého z nás je, aby bolo Slovensko vyspelé. Aj moje. Ale vyspelé nebude bez toho, aby bolo bezpečné a spravodlivé. Ako povedal Ján Figeľ pri oslavách 17. novembra, „aké bude Slovensko nerozhodne žiadne politbyro alebo štátostrana, ale ľudia. Voľby v marci budú o tom, či sa bude dariť korupcii, klientelizmu a bude vysoká nezamestnanosť alebo sa bude dariť mladým ľuďom v perspektíve dobrého vzdelania, či budeme znižovať nezamestnanosť a potláčať korupciu.“ Dá sa s tým len súhlasiť a aké bude Slovensko, záleží na každom z nás. Chcem, aby bolo bezpečné, spravodlivé a vyspelé a chcem, aby sa naplnili slová Milana Kňažka a zlepenec oligarchov na Slovensku skončil. Slovensko potrebuje 5. marca 2016 zažiť opäť "November 89".

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ovocinár: Vypestovať si vlastné ovocie je úplne iný zážitok

Vlastné ovocie má úplne inú chuť, ako to kúpené.


Už ste čítali?